Turinys

Naujienos!

Redakcija
Apie sumanymą...
Projekto rėmimas

Straipsniai

Lituanikonų istorija

Savaitėlė

Fandomas:
asmenybės
fantastikos klubai
fanzinai
renginiai
spauda apie mus

Literatūra:
premijos
naujos knygos
knygų recenzijos

Skaitiniai:
lietuvių fantastika
užsienio fantastika

Menas

Filmai

Žaidimai

KONKURSAI

Linkis klausia

Filksingas!

Forumas

Nuorodos

 Fantastika rusų kalba

 Apklausa

Ar jums nenusibodo būti fantastu?

Kažkokiai dalelytei vis nenusibosta (52.63%)
Nusibodo, o čia užeinu, norėdamas pasišaipyti (2.63%)
Ne, toks jau aš - fantastiškas (15.79%)
Geriau būčiau magas, bet ne tam pasauly gimiau... (26.32%)
Aš ne fantastas, aš tik darau iš to verslą (2.63%)

Atsakė: 38 žm.

 

Eragonas – tegyvuoja masinė produkcija!

 

 

Galima žavėtis Piterio Džeksono „Žiedų Valdovu“, galima keikti susirietus, bet nepavyks užginčyti vieno elementaraus fakto – filmas tapo maginės fantastikos žanro etalonu, į kurį dabar lygiuojasi visi kiti kūrėjai. Tikriausiai jau prisiklausėte per fimų anonsus: „Geriau nei „Žiedų Valdovas!““, „Toks pats, kaip „Žiedų Valdovas“!, „Beveik taip pat gerai, kaip „Žiedų Valdovas“! Kiekvienas šio stiliaus filmas pirmiausia lyginamas su Dž. R. R. Tolkieno trilogijos ekranizacija. Tik kad nei talento, nei biudžeto atžvilgiu visi šitie naujadarai, skirti vien tam, kad susirinktų pinigėlius už madingą šiuo metu produktą, „Žiedų Valdovui“ nė iš tolo neprilygsta. Ne tos svorio kategorijos, žinote. Ir net ne piniguose esmė – esame regėję ir didesnių biudžetų, kuriuos Holivudo prodiuseriai sumetė į balą. Na, filmas, apie kurį eis šneka, savas investicijas turėtų atsiimti.

Taigi – filmas pasakoja apie paauglį, vardu Eragonas (akt. E. Speleers), kuris medžiodamas kalnuose aptinka keistą mėlyną akmenį, kiek primenantį peraugusią penicilino piliulę. Po kelių dienų iš „akmens“ išsirita mielas žydrakailis į katę su sparniukais panašus padarėlis. Pasirodo, kad tai nesvietiškai prieraišus (neišgyvenantis, jei miršta jo šeimininkas) drakono jauniklis. Tai sužinojęs Alagezijos karalius Galbatoriksas (akt. J. Malkovich), vienintelio šalyje, o gal ir pasaulyje drakono savininkas (kitus drakonų raitelius jis apdairiai išžudė filmo priešistorėje), susierzina ir siunčia savo ištikimą tarną, juodąjį magą Durzą (akt. R. Carlyle) susidoroti su netikėtai atsiradusiu konkurentu. Tuo tarpu Eragonui imasi padėti vietinis keistuolis Bromas (akt. J. Irons), ne tik padėjęs pagrindiniam veikėjui išnešti sveiką kailį nuo Durzos tarnų, bet ir pasirodęs neblogu drakonų žinovų. Trijulė (Eragonas, Bromas ir drakonė Safira) bėga į kalnus, kur įsitvirtinę nelyginant talibai, tūno vietinės opozicijos atstovai...

Blogiausia šiuo atveju yra ne logikos skylės ir net ne tipinės siužeto klišės, iš kurių, kaip iš Lego kaladėlių sumontuotas filmo siužetas. Blogiausia yra tai, kad visas filmas darytas atžagariomis rankomis. Drabužių dizainas – apverktinas, pagrindiniai veikėjai vaikštinėja vos ne su džinsais, urgalai rengiasi kaip urviniai žmonės, drakonų raitelių kalavijai atrodo taip, lyg būtų pirkti interneto parduotuvėje – įdomu, nei ant vieno neparašyta „Made In China“? Vaidyba... Nepaisant tokio aktorių žvaigždyno, jos paprasčiausiai nėra. Dialogų pasakymas atitinkamoje vietoje dar nėra vaidybos požymis. Siužetas – tiesus kaip pagalys ir skylėtas kaip mano piniginė. O vien ko verti veikėjų vardai: Arija, Bromas, Safira, Durza... Jei jau autoriaus fantazija negali išstenėti bent poros originalesnių vardų, tokiems atvejams yra vardų generatoriai. Vienintelis dalykas, kas filme pavyko, tai specefektai ir finalinis mūšis. Simpatiška drakonė, bent jau plunksnuoti jos sparnai atrodė mieliau, nei kliše tapę plėviniai (ir būtinai skylėti).

Išvada – jei turite vaikų, duokite jiems kelis litukus, lai pasidžiaugia gražiais peizažais ir efektingais aukštojo drakonų pilotažo triukais. Jei jums daugiau nei šešiolika metų, geriau už sutaupytus pinigus nusipirkite alaus.

Lord Sauron

aptarti forume.

 
 




Copyright by Fantastika.lt team.
All rights reserved. 2003